Pasadena Comic Con map and layout

pcc layout-final final final -2019

Upstairs area Long beach CC
SD Con
David Wong
PCC Reg and flyers
Main Hall Wall
A-1 Adam
A-2 Alexander Blas
A-3 Fungisaurs
A-4 Joanne Garcia
A-5 Joanne Garcia
A-6 Patrick Be
A-7 Cat Jercan
A-8 George Choi
A-9
Gian-Alberto Perez Malave
A-10 John Hayward
A-11 Ryan Parks
A-12 Ryan Parks
A-13
JAVIER CALDERON
A-14
XAVIERCAL CUSTOMS AND COLLECTIBLES
A-15 Royce Adkins
A-16 Andrew Monroy
A-17 Paul Daughetee
A-18 Julie Laxa
A-19 Julie Laxa
A-20
Oddball Books / John Beam
A-21
Oddball Books / John Beam
A-22 Anothy
A-23 Anothy
A-24
Comic Wise / Hudlow
A-25
Comic Wise / Hudlow
A-26 Alex Blas
INLINE TABLES
Corner B-1 Tony Raiola
Corner B-2 Joseph VanDyke
BB-1
Jonathan Perkins
B-3
Jonathan Perkins
B-4 Gears Oil
B-5 Alexander Wills
B-6
Razmik Simonian
B-7 Thuy Le
B-8 Rubyn Warren
B-9 Corwyn Saganis
B-10 Fresno Bruce
B-11 Fresno Bruce
CORNER B-12 Ted Pinhirun
CORNER B-13 Ted Pinhirun
BB-2 Valentino
B-14 Valentino
B-15
Preston Poulter
B-16 david moreno
B-17
Charles Kinoshita
B-18 Zoe Erskine
B-19 Tim Hyde
B-20 Genta Fukuda
B-21 Krystopher Sapp
B-22 Krystopher Sapp
ARTIST ALLEY
FF-1
Kate Farber & Saya Yohn
C-1 Francis Burns
C-2 Calvin Nye
C-3 Jamie Gerber
C-4 Barbra Dillon
C-5 Emilia Lundmark
C-6 Allen Carter
C-7 Pieter Wikoff
C-8 Julie Nguyen
GUESTS
C-18 Scott Koblish
C-17
Gustavo Vazquez
C-16
CHUCK PATTON
C-15
Matt “BATT” Banning
C-14
James C Mulligan
C-13 Lonnie
C-12 Mike Kazaleh
C-11
James C Mulligan
C-10 steve gordon
C-9 Patrick Owsley
FF-2 Neo and Liz
GUESTS
AA-1
Alan Oppenheimer
AA-2 Melendy Britt
AA-3
Alan Oppenheimer
D-1 Micheal Grey
D-2 Rudy Obrero
D-3 Steve Niles
D-4 Gigi Edgley
D-5 Patrick David
D-6 Steve Cardenas
D-7
Thomas Yeates
D-8 Dan godsell
D-9
Herb Jefferson Jr
D-10
Paul Nakauchi
D-11
Josh Petersdorf
D-12 Feodor Chin
D-13 Fuzzy
D-14 Kellen Goff
D-15 Julie Dolan
D-16
Kevin Thompson
D-17 Nick Palma
D-18
Stephen Costantino
D-19
Suzie Plakson
D-20 Barbara kesel
D-21
Ann Robinson
WALL INSIDE
F-1
Anime Books
F-2 Anime Books
F-3 Chet Swartz
F-4 Chet Swartz
F-5 Karan Ashley
F-6 Walter jones
F-6 Austin St John
F-7
BRUCE BOXLEITNER
F-8
JSA Signature service
F-9 Diallo Jackson
F-10 Dah veed
F-11 Paul Magwood
F-12 Omar
FF-13 Omar
SECOND ROOM
E-1 Mengling Wu
E-2
Vincent Moreszes
E-3
David Balandran
E-4 David Balandran
E-5 David Balandran
E-6 Aaron Hazouri
E-7 Franklin Webb
E-11 Chad Bell
E-9 Carl King
E-10 Robert Hughes
E-8 Maria Velasquez
E-12 Mighty D pins
E-13 Mighty D pins
E-14 Mighty D pins
EE-1 Ryan Little
EE-2 Catherine Li
EE-3 Richard
EE-4 Anime Coast
EE-5 sheri jordan
EE-6 Michael Moreno
EE-7 Michael Moreno
THIRD ROOM
G-1 Robert Torres
G-2 Robert Torres
G-3
Shannon Garnett
G-4 Richard Hill
G-5 Jonathan Diaz
G-6 Kristina Vail
G-7
Kit Kingsley Basler
G-8 Wesley Allard
G-9
Sharon Wu-Coffey
G-10 Grant Fieldgrove
G-11 Alaric Barca
G-12 Mike Ahn
G-13
Jim & Melody Rondeau
G-14
Jim & Melody Rondeau
GG-1 Daniel garvin
GG-2 Ruth Hanson
GG-3 Julina Chhith
GG-4 Vutdee Duong
GG-5
Joshua Van Loon
GG-6
Golden King Toys
GG-7
Scotts Red Star Robot